יותר מ-25 שנות ניסיון בדיני עבודה, הטרדה מינית בעבודה, אפליה.

פיטורים בהריון – שאלות ותשובות

פיטורין בהריון שאלות

בדף הזה שאלות נפוצות על פיטורים בזמן הריון, לאחר ששה חודשי עבודה. כשאשה עובדת במקום עבודה שישה חודשים, אסור לפטר אותה בזמן הריון, גם אם האשה בהריון רק כמה ימים.

רשימת השאלות

בתיק שייצגתי את העובדת

הטרדה מינית בעבודה פיצוי
נקבע פסק דין תקדימי בתחום אפליית נשים בהריון:  פיטורים לפני חצי שנה בעבודה, בגלל ההריון, הם אפליה פסולה.
פסקי דין נוספים שהישגתי פיצוי לעובדת בהריון

1. פיטרו אותי בהריון כמה ימים לפני חצי שנה בעבודה אבל אחרי ההודעה המוקדמת אני אעבוד יותר מחצי שנה. האם גם אז המעביד צריך לבקש היתר?

כן! אם ההודעה המוקדמת לפיטורים גולשת אל מעבר לחצי שנה, המעביד צריך לבקש היתר לפיטורים בזמן הריון ממשרד העבודה.

2. פיטורים בהריון יום לפני שישה חודשים בעבודה. מה עושים?

אם הפיטורים בהריון בעיתוי הזה נועדו לעקוף את חוק עבודת נשים ולא להגיש בקשה להתיר את הפיטורים ממשרד העבודה, זו אפליה פסולה. תשקלי ייעוץ משפטי.

3. המעסיק הודיע לי שהוא מתכוון לפטר אותי. מיד הודעתי שאני בהריון והוא אמר  שאם הוא לא ידע הוא לא צריך לבקש היתר לפיטורי אישה בהריון.

לא נכון. המעביד צריך לבקש היתר ממשרד התמ"ת לפיטורים בהריון. העובדה שהוא לא ידע תוכל לסייע לו במשרד העבודה על מנת להוכיח אולי שאין קשר בין הפיטורים לבין ההריון, אבל עדיין יש מקום גם לטענותייך במשרד ההעבודה.

4. יכול להיות שמשרד העבודה יחליט בבקשה להיתר פיטורים בזמן הריון רק על סמך מכתב המעסיק?

משרד התמ"ת ישמע את המעביד, ואחר כך אותך – ואז יחליט אם לתת היתר לפיטורים כשאת בהריון. בלי שמיעת שני הצדדים אין החלטה.

פיטורין בהריון שאלות

5. המעסיק אמר לי שבטוח שהוא ישיג היתר, כי הפיטורים לא קשורים בהריון.

אין דבר כזה בטוח ישיג היתר. כל מקרה הוא לגופו. משרד התמ"ת שומע את המעביד, אותך ואז מקבל החלטה. גם אם הפיטורים לא קשורים בהריון עדיין יש למשרד התמ"ת שיקול דעת לגבי הפיטורים, האם נוצרו נסיבות המחייבות את פיטוריה של האשה בהריון.

6. הסיבה לפיטורים בזמן הריון הם קיצוצים. יש סיכוי שמשרד העבודה לא יאשר את הפיטורים?

למשרד העבודה יש שיקול דעת נרחב. אם הפיטורים קשורים בהריון, אם הפיטורים נעשו בגלל ההריון, אין לו שיקול דעת והוא חייב שלא לתת היתר. בכל מקרה אחר יש לו שיקול דעת נרחב.

פגעו בזכויות שלכן? פיטרו אתכן בהריון? שינוי לכן את התפקיד?

לפטר בהריון זה לא חוקי
בפוסט שכתבתי אני מסבירה מה קורה בדרך כלל כשאומרים למעסיק זה לא חוקי מה שאתה עושה. קיראו: רגע לפני שמראים למעסיק את החוק

7. צריכה לכתוב מכתב בתגובה לבקשת המעסיק להיתר פיטורים של עובדת בהריון. ברור שהמעסיק ניסח את הבקשה להיתר עם עורך דין. האם עליי לקחת עורך דין?

גם אם תיקחי עורך דין למשרד התמ"ת, לבירור עצמו, רוב הסיכוי שלא יתנו לו לדבר. אם את מחליטה לקחת ייעוץ משפטי, עשי זאת לצורך כתיבת המכתב ובירור עם העורך דין אילו טענות את יכולה לטעון במשרד העבודה כדי לנסות למנוע את הפיטורים בהריון.  

8. משרד העבודה לא אישר את פיטורין בהריון ואני צריכה להמשיך לעבוד במקום שלא רוצה אותי. אני לא מסוגלת. מה זכויותיי אם אעזוב? האם המעביד יצטרך לשלם לי עד הלידה?

אם תחליטי שלא לעבוד יותר כי נפגעת מהמהלך של המעביד, מהטענות שהוא השמיע במשרד התמ"ת, את עלולה למצוא את עצמך כמתפטרת ולאבד את זכויותייך, בין היתר פיצויי פיטורים. מציעה ללכת לייעוץ משפטי.  

9. לא התקבל היתר בבקשה של המעסיק פיטורי אישה בזמן הריון. המעסיק הגיש ערעור בבית הדין לעבודה. האם עליי לקחת עורך דין?

את לא חייבת, את יכולה. הפרקליטות מייצגת את הממונה על חוק עבודת נשים ולא אותך. עלייך להגיש כתב הגנה מטעמך. אפשר לשקול באותה הזדמנות הגשת כתב תביעה נגד המעביד אם הוא הפר באיזשהוא אופן את זכויותייך.  

10. אני בחודש התשיעי, משרד העבודה קרא לי לשימוע בבקשה שהגיש המעביד בנושא היתר פיטורין עובדת בהריון. אני עם צירים ולא יכולה לבוא. האם אפשר לקרוא לי אחרי הלידה?

מרגע שילדת למשרד העבודה אין סמכות לאשר את הפיטורים ובקשת המעסיק תידחה איפוא. המעסיק יהיה חייב להחזירך לעבודה למשך שישים יום לפחות אחרי חופשת הלידה. ואם תחליטי שאת לא חוזרת, כלומר לא רוצה יותר לעבוד שם, תיחשבי למתפטרת. 

11. המעסיק ביקש היתר לפיטורים ואמר לי לשבת בבית, שבינתיים הוא יבקש היתר וישלם לי שכר. התברר לי שהוא רוצה היתר רטרואקטיבי מהיום שבו אני יושבת בבית, ושאם יקבל היתר, אני אצטרך להחזיר לו את הכסף. יש לו סיכוי?

קודם כל זכותך לדרוש לעבוד. העובדה שהמעסיק מושיב אותך בבית זו הפרת החוק, על אף שהוא משלם לך שכר. עלייך לעבוד. בעניין היתר רטרואקטיבי בדיעבד: למשרד העבודה אין סמכות לאשר פיטורים רטרואקטיביים, אלא אם נוצרו נסיבות חמורות של אי אמון, למשל אם המעסיק יוכיח שגנבת או מעלת. או אם העסק חדל לפעול ויש הליכים של פירוק או פשיטת רגל. 

12. פוטרתי בלי שהמעסיק קיבל היתר פיטורי אישה בהריון. מה לעשות עכשיו? אני צריכה לבקש לחזור לעבוד (כי ממש לא רוצה לחזור לשם), או יכולה להגיש תביעה כספית?

עובדת שמפוטרת בניגוד לחוק עבודת נשים לא צריכה לדרוש לחזור לעבודתה. היא יכולה להגיש תביעה כספית.

13. יש לי הקלטות של עובדים אחרים שמוכיחים את טענותיי שהמעסיק סתם מספר על קיצוצים ובעצם אני ה"מקוצצת" היחידה. איך אני מגישה את ההקלטות? להשמיע עם הסמארטפון שלי?

המבררת במשרד העבודה תפנה אותך למכון תמלולים. תוכלי למסור שם את ההקלטה, אפילו במייל, והם יתנו את התמליל למבררת אצל הממונה. עלות ביצוע התמליל חלה על משרד העבודה, את כלל לא מתבקשת לשלם על זה.

14. המעסיק הגיש "ספר" למשרד הכלכלה עם המון סיבות לפיטורי עובדת בהריון. חלקן נראות לי ממש לא משכנעות. אני צריכה להגיב לכל דבר?

כן. עלייך להגיב לכל טענה וטענה שהעלה המעסיק. ששום מילה שלו לא תישאר ללא תגובה שלך. 

15. המעסיק טוען שאין לו יותר אמון בי אחרי שראה שאני מתנגדת לפיטורים ואפילו מתווכחת איתו על הפיטורים שלי בהריון. הוא שלח אותי הביתה והוסיף את עניין חוסר האמון כטענה מרכזית לפיטורים.

מעסיקים רבים עושים זאת. משתמשים בקונפליקט שנוצר בעקבות הפיטורים בהריון ועמידתה של העובדת ההרה על זכותה להמשיך לעבוד, כדי לבסס טענה של אי אמון. במספר פסקי דין דחו בתי הדין לעבודה את הטענה הזו, וקבעו כי חוסר אמון פירושו מעילה וכדומה ולא מתח סביב הפיטורים בהריון. אבל כל מקרה כמובן לגופו.  כאן תוכלו לקרוא מה קורה כאשר המעסיק אומר אין לי אמון בעובדת בהריון

16. אחרי שהייתי בבירור בהליך פיטורי אישה בהריון אמרו לי שהולכים להביא את הדברים שלי בפני המעסיק כדי שיגיב. אני לא רוצה שהמנהל יראה מה טענתי בבירור, הוא ישנא אותי. יש לי זכות לדרוש זאת?

לא ממש. כל טענה שאת מעלה זכותו של המעסיק להגיב כשם שלך הזכות להגיב לכל טענה שלו.