יותר מ-25 שנות ניסיון בדיני עבודה, הטרדה מינית בעבודה, אפליה.

דיבור מיני בוטה האם זו הטרדה מינית

דיבור מיני בוטה

תוכן עניינים

דיבור מיני בוטה הוא התנהגות שנחשבת להטרדה מינית מילולית, ההגדרה בחוק למניעת הטרדה מינית מנוסחת כך: "התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית".

הטרדה מינית מילולית בחוק למניעת הטרדה מינית

בניגוד להתייחסויות חוזרות והצעות חוזרות, שבהן צריך שתי הצעות או שתי התייחסויות וגם הבעת התנגדות לאמירות (למעט ביחסי מרות שאז לא צריך להוכיח סירוב), בהטרדה מינית של דיבור מיני בוטה:
מספיק שתהיה התייחסות מבזה אחת. אין צורך להביע סירוב על מנת שהאמירה תיחשב להטרדה מינית.
התייחסויות והצעות מיניות: שתי הצעות או התייחסויות. להראות סירוב. ביחסי מרות לא חייבים להראות סירוב. התייחסות מבזה ומשפילה: מספיק אמירה מבזה אחת. לא צריך להראות סירוב או התנגדות יחסי מרות לא רלוונטיים בשאלת ההטרדה המינית.

לא חייבים פנייה ישירה למוטרד בהטרדה מינית מילולית

גם אם האמירה המטרידה (בדיחות, הערות) לא מופנית ישירות למוטרד – זו הטרדה מינית.
לדוגמא עובדת מספרת בדיחות מיניות במשרד, או מראה סרטי פורנו שקיבלה בוואטסאפ ומעבירה הלאה. או עובד שמסתכל במחשב שלו על תמונות עירום ומי שעובר לידו באופן ספייס יכול לצפות, כולל למשל העובדת שבאה לשאול שאלה ואז הוא מפנה את תשומת לבה לסרטון פורנו.
עובדת טענה שבסביבת העבודה שלה חבריה לעבודה ניהלו שיחות גברים, דיברו על בגידות, על איך נשים צריכות להיראות וגם שיתפו מחוויותיהם המיניות. התובעת אמרה להם שלא מתאים לה, והם המשיכו, עד שהיא שמה אוזניות ועזבה את החדר.
בית הדין קבע כי אמנם ההערות לא כוונו במישרין כלפיה, אבל זו סביבת עבודה בלתי הולמת, ולא משנה אם העובדים אמרו שזה בצחוק. לא כל הלצה או רמיזה בעלת קונוטציה מינית יבואו בגדר המונח 'הטרדה מינית', עם זאת כאשר אופי ההתבטאות ונסיבות העניין מצביעים על כך שמדובר בהתנהגות פסולה, לא ניתן להסתתר מאחורי הטענה שהדברים נאמרו בצחוק.

מחמאות והערות מיניות, הערות על לבוש ואיפור, "מבט מפשיט"

ייצגתי עובדת שזומנה לבירור הטרדה מינית בגלל "מבט מפשיט". במקרה אחר המנהל אמר למתלוננת שהיא סקסית, דיבר על כמה יפה המחשוף שלה, ואמר לה שהוא אינו זקוק לעזרתה כמו שהוא רוצה את חברתה הנעימה המפיחה יופי במקום. הוכח שהוא נהג לספר בדיחות ולהעיר הערות בעלות אופי מיני בתדירות גבוהה. בכך, קבע בית המשפט העליון, יצר המערער אווירה עוינת במקום עבודתו והתנהגותו נחשבת להטרדה מינית מסוג התנהגות מבזה ומשפילה.

מבחן אובייקטיבי בשאלה מהו דיבור מיני בוטה הנחשב להטרדה מינית מילולית

ביטוי מיני שפוגע בכבודן של נשים באופן אובייקטיבי ייכנס להגדרה של התנהגות הנחשבת להטרדה מינית. לדוגמה, התייחסות "בעלת אופי מיני מובהק המתייחסת לאיבר אינטימי בגופה של המתלוננת, וככזו היה בה כדי לבזות את המתלוננת ולהשפילה, אין קיומה של העבירה מותנה בתחושתה הסובייקטיבית של הנפגעת".

דוגמאות להטרדה מינית בעבודה מסוג התייחסות מבזה ומשפילה

 איך לבחורה צעירה כמוך קר? אני חנוק בלעדייך, את כמו חמצן בשבילי, תסתובבי – תראי איזו שמלה יפה! בית הדין קבע: לא כל אמירה גסת רוח ושוביניסטית היא הטרדה מינית. יש לשמור את הגבול בין אמירות לא ראויות לבין אמירות שיש בהן הטרדה מינית של ממש, לפי ההקשר והנסיבות.

מנהל אומר לעובדת: "גם אם אני יאנוס אותך…את לא תדברי עם אף אחד". או: "תקשיבי טוב, גם אני יאנוס אותך ואמרוט את שערותייך את לא תדברי עם אף אחד". בית הדין קבע כי אמירה זו מהווה הטרדה מינית, כי משקפת את רצון הנתבע להבהיר לתובעת את מיקומה בסביבה ההיררכית של העבודה. השימוש במילה אונס הינו שימוש באלימות מילולית, אך אין לקרוא לתוך ההתבטאות איום או כוונה כלשהי לאנוס את התובעת או למרוט את שערותיה".

 דוגמא אחרת להטרדה מינית: ממונה אומר לעובדת "אני אאנוס אותך". בית הדין: זו לא הטרדה מינית, זה נאמר לצורכי עבודה. 

מה עם התייחסות לנטייה מינית? האם זו הטרדה מינית?

פסק דין: לא כל התייחסות לנטייה מינית היא הטרדה מינית מסוג התייחסות מבזה ומשפילה
עובד טען כי המנהל השמיע אמירות המייחסות לו נטיות הומוסקסואליות, למשל: "משהו נראה לי לא בסדר אתך, אל תדאג, אני אדאג לך, אני אסדר אותך..אני אסדר אותך עם עומר.."אתה ועומר תסתדרו. זה בחור כזה 'עליז'. אתה תסתדר איתו". המנהל אמר לו כמה פעמים "לקבל בתחת", תוך שהוא מפריח נשיקות באוויר, ומעביר את לשונו על שפתיו.


נקבע שזו מסכת ילדותית של התגרויות והקנטות הדדיות וחסרות טעם. אשר לשימוש בביטוי "הומו" או "הומוסקסואל" ספק אם בנסיבות אלה זו הטרדה מינית. בתי המשפט התלבטו בשאלה אם התיוג כהומו יכול לשמש עילה בתביעת לשון הרע. יפים הדברים לעילת לשון הרע ויפים הדברים עוד יותר לעילה המחמירה של הטרדה מינית, במיוחד כאשר מדובר בניסיון להקניט.
התובע הוסיף לעבוד גם ביומיים שלאחר האירועים וכשהתפטר לא נימק זאת בהטרדה המינית, מה שמלמד כי אף התובע, מזווית ראייתו הסובייקטיבית, לא ראה בזמן אמת בחילופי הדברים הטרדה מינית כמשמעה בחוק, אלא הדבר התחוור לו לדבריו בייעוץ המשפטי.

האם העובדה שרק בדיעבד התברר למתלונן שזו הטרדה מינית פוגעת באמינותו?

בפסק דין אחר בעניין פלילי, נפסק בנסיבות דומות כי גם אם ההטרדות המיניות לא פגעו במתלוננת והתובנה שיש בהן משום עבירה של הטרדה מינית הגיעה אליה בשלב מאוחר יותר ואפילו לאחר שקיבלה הדרכה ויעוץ מאחרים, אין בכך להעיד על חוסר אמינותה.

פיצוי של 30,000 שקל על הטרדות מיניות מילוליות מסוג התייחסות מבזה ומשפילה

בית הדין לעבודה פסק פיצוי של 30,000 שקל על דיבור מיני בוטה הנחשב להגדרה של הטרדה מינית בעבודה, לעובדת שטענה כי יו"ר ועד העובדים הטריד אותה מילולית. היא טענה הכי הנתבע אמר לה, בין היתר: "איזו אשה יפה..כמו יין משובח…אתמול הייתי עם אשתי ואני מפנטז עלייך כל הלילה. את צריכה זין תימני, יש לך אשכנזי, בטח אין לו כלום. איך בא לי לזיין אותך..את במחזור חודשי?"
הנתבע אמר להגנתו שהתובעת חופשיה בענייני מין. בית הדין קבע כי מדובר בטענות בלתי רלוונטיות על ההתנהגות המינית החופשית הפגומה כביכול של התובעת, וכי דווקא קו הגנה משפיל זה חיזק את טענות המתלוננת נגדו בדבר הטרדה מינית מצידו.

השיקולים שבית הדין שקל בסכום הפיצוי על דיבור מיני בוטה

התבטאויות תכופות של דיבור מיני בוטה, מעמדו של הנתבע כיו"ר ועד עובדים שאמור לשרש נורמות של התנהגות לא הולמת ולא להשרישן.
חומרת ההתבטאויות וחריגותן.
עוד שיקול חשוב בקביעת הפיצוי על הטרדה מינית: פגיעה בכבודן של הנשים בכלל. ההטרדה המינית עשויה להיות התייחסות פסולה המופנית לקבוצה של בני אדם, ומכוונת למינו או למיניותו של אדם או בני אדם הנימנים על הקבוצה.

פס"ד: 30,000 שקל על הטרדה מינית מילולית – "ילדונת", ברבי"

העובד אישר בבית הדין כי נהג לכנות את חברתו לעבודה "ילדה", "ילדונת", "ברבי". אמר שעשה זאת מ"נחמדות" והוסיף שהוא נוהג לדבר חופשי. העובד אישר שהיו שיחות סקס בנוכחות התובעת "אבל שום דבר לא כוון כלפיה".
בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב (השופט אורן שגב) דחה את טענת החברה שהעובד לא הטריד את התובעת אלא התנהג בצורה לא מעודנת והשתמש בשפה בוטה ובדחיות חסרות טעם.

התנהגויות הנחשבות להטרדה מינית
בית הדין התייחס לאבחנה של הד"ר אורית קמיר בין הטרדה מינית "מקבעת" להטרדה מינית "מדירה", הנפוצה יותר בהייטק. הטרדה מינית מקבעת מתרחשת לרוב במקומות עבודה המעסיקים נשים במקצועות המוגדרים באופן מסורתי כ"נשיים", וכוללת בעיקר מגע פיזי ודרישה להענקת שירותים מיניים. הטרדה מינית מדירה הטרדה מדירה מתרחשת כשנשים בתפקידים הנתפסים "גבריים" (הייטק למשל) וכוללת התייחסות למיניותן בהערות סקסיסטיות משפילות, המכוונות לנשים עצמן או לנשים בכלל.

העובדת היא אדם רגיש: האם זה רלוונטי בשאלה האם היתה הטרדה מינית?

עו"ד הטרדה מינית בעבודה

בית הדין דחה את טענת החברה כי התובעת היא בעלת אישיות רגישה ולכן אין לראות בהתנהגות כלפיה הטרדה מינית. אין בכך להפחית מחומרת התנהגותו של העובד.

הדרת נשים כהטרדה מינית

פסק דין פלילי: הורשע אדם חרדי שאמר לנוסעת באוטובוס: "פרוצה פרוצה אין לך כבוד, את עומדת בין אברכים וזו בושה". בית המשפט השלום בירושלים הרשיע תושב ירושלים בהטרדה מינית של חיילת באוטובוס ת"פ 53381-12-11 מ"י נגד שלמה פוקס, פס"ד מיום 6.3.14. זו הרשעה פלילית נדירה של אדם במעשה פלילי של הטרדה מינית מילולית מסוג "התייחסות מבזה ומשפילה".
נקבע כי כינויה של החיילת כפרוצה, והדרישה ממנה לעבור לחלקו האחורי של האוטובוס, מהווים "התייחסות מבזה או משפילה".