לפניות

כל האינפורמציה בהרחבה על הטרדה מינית במקום עבודה, מאמרים והסברים מהניסיון, כתבתי בדף הראשי הטרדה מינית בעבודה. כאן ריכזתי שאלות נפוצות על הטרדה מינית בעבודה וגם שאלות על הטרדה מינית שאני מקבלת מדי פעם.

יש לי רומן במקום העבודה עם הבוס  שלי. הוא נשוי ואני לא, הוא לא עוזב את הבית, אבל קשה לומר שהוא מטריד אותי, אני הרי מסכימה. יש מה לעשות עם זה? זו בכלל הטרדה מינית?

במקרה של קשר זוגי עם הממונה במקום העבודה, ההנחה של בתי הדין היא שמדובר בקשר שבו יש ניצול יחסי מרות.

החזקה היא שהעובדת הכפופה אין לה יכולת להביע באופן חופשי את רצונה, שכן
היא הכפופה. אם מדובר בקשר מיני בלבד, ולא במערכת יחסים שלמה, בתי הדין יטו
לראות בכך הטרדה מינית מסוג ניצול מרות בעבודה, למרות ההסכמה שלך.

על הממונה להפריד את המרות, כלומר לא להיות יותר בוס שלך, וגם לדווח על הקשר במקום העבודה – וזאת כדי לסתור טענה אפשרית לניצול יחסי מרות והטרדה מינית בעבודה. עוד על יחסי מרות בעבודה ורומן כתבתי מאמר ששמו רומן בעבודה או ניצול מרות?


התלוננתי על הטרדה מינית במקום העבודה ואמרו לי לשבת במקום אחר עד לתום בירור התלונה. האם חוקי?
לפי החוק למניעת הטרדה מינית והתקנות למניעת הטרדה מינית, על המעסיק להרחיק את הנילון (מי שנגדו הוגשה תלונה) מהמתלוננת בזמן בירור התלונה על ההטרדה המינית כפי שנראה לו נכון בנסיבות העניין.

בית הדין פסק כי במקרה שבו המעביד בחר להעביר ממקומה דווקא את המתלוננת, בזמן בירור תלונתה על הטרדה מינית, הדבר מנוגד לתקנות למניעת הטרדה מינית ולתקנות למניעת הטרדה מינית. באותו מקרה, במקום להרחיק את הנילון בזמן בירור התלונה בדבר הטרדה מינית, בחרה הנתבעת להעביר ממקומה דווקא את המתלוננת – התובעת, לשם הרחקתה מהנילון.

בית הדין קבע כי מעשה זה של החברה המעסיקה מעבר להיותו מנוגד לתקנות למניעת הטרדה מינית, גם היווה מסר לא ראוי לפיו התובעת “נענשת” על כך שהגישה תלונה בגין הטרדה מינית. קיראו כאן על התנכלות בשל תלונה על הטרדה מינית.

עמית לעבודה כל הזמן מספר לידי בדיחות גסות ומעיר לי על העברית שלי כשהוא משתמש בביטויים מיניים. בחברה אומרים שאני צריכה לקחת את זה בהומור ושאני רגישה מדי. זו הטרדה מינית?

לפי הפסיקה, עובד יוצר אוירה עוינת גם כאשר הוא נוהג להתבטא בביטויים שיש בהם רמזים מיניים, לרבות בדיחות ומחמאות, בתדירות אשר יוצרת אוירה לא נעימה במקום העבודה. הדבר יכול להיחשב להטרדה מינית. גם אם הדברים לא כוונו ישירות אלייך. הטרדה מינית אינה מקבלת הכשר נורמטיבי משום שהדברים נאמרו לכאורה בצחוק. תוכלו לקרוא על זה עוד כאן: הנה מאמר בעניין הטרדות מיניות מילוליות.

הוטרדתי במקום העבודה ואני רוצה להגיש תביעה כספית על הטרדה מינית גם נגד המטריד וגם נגד מקום העבודה. יש לי עילת תביעה נגד מקום העבודה?

נגד מקום העבודה אפשר להגיש תביעה על הטרדה מינית אם המעסיק הפר את חובותיו לפי החוק למניעת הטרדה מינית ובתוך כך לא תלה למשל תקנון למניעת הטרדה מינית, לא מינה אחראית/ ממונה לבירור תלונות על הטרדה מינית או שלא מילא את חובותיו לאחר שהוגשה תלונה על הטרדה מינית. למשל, הגיע למסקנות שלא היתה הטרדה מינית ללא בירור, הגן על המטריד, לא נקט נגד המטריד בצעדים משמעתיים בשל ההטרדה המינית. כאן תוכלו לקרוא על חובות המעסיק בבירור תלונה על הטרדה מינית.

עברתי הטרדה מינית במקום העבודה ואני לא מסוגלת להמשיך לעבוד שם. האם אני יכולה להגיש תביעה כספית נגד המטריד בלבד, או שאני צריכה לתבוע גם את מקום העבודה על ההטרדה המינית?

אפשר להגיש תביעה כספית על הטרדה מינית רק נגד המטריד, אם זה רצונך. בייעוץ משפטי בודקים אם יש עילת תביעה על הטרדה מינית והתנכלות גם נגד מקום העבודה, אם המעביד מילא את כל חובותיו לפי החוק למניעת הטרדה מינית,  ואז להחליט אם להגיש תביעה על הטרדה מינית והתנכלות גם נגד מקום העבודה. קיראו כאן מתי אפשר לתבוע את המעסיק על הטרדה מינית.

היגשתי תלונה על הטרדה מינית במקום העבודה, ואמרו לי שהם לא יכולים לטפל בזה, כי זה מקרה חמור, ועלי להגיש תלונה במשטרה. האם זה נכון? אני חייבת להגיש תלונה במשטרה על הטרדה מינית?

לא. החוק למניעת הטרדה מינית נותן לך שלוש אפשרויות לפעולה בקשר להטרדה מינית: תביעה כספית על הטרדה מינית, תלונה במקום העבודה על הטרדה מינית ותלונה במשטרה. את יכולה לבחור מהו אפיק הפעולה המתאים לך והנכון לך בנסיבות. מוטב ללכת לייעוץ משפטי לפני שנוקטים פעולה בקשר עם תלונה או תביעה על הטרדה מינית בעבודה. מקומות עבודה לפעמים לא יודעים מה לעשות עם תלונתך, ושולחים אותך למשטרה כי נראה להם שזה המקום הנכון לטפל בתלונה על הטרדה מינית. אבל עקרונית לפי החוק למניעת הטרדה מינית, זה לא נכון.

יש בידי הקלטות המוכיחות את ההטרדה המינית, הקלטתי את הממונה מציע לי הצעות מיניות. האם הקלטה זו ראיה קבילה בבית המשפט?

בהחלט. אם אחד הצדדים לשיחה המוקלטת הזאת ידע על ההקלטה, במקרה זה זו את, זו לא האזנת סתר ואפשר להשתמש בהקלטה כראיה לכל דבר ועניין בתביעות הטרדה מינית ובכלל. קיראו כאן על על ראיות בתביעות הטרדה מינית.

לפני שבוע המנהל שלי הזמין אותי לשיחה לאחר שקיבל תלונה מאחת המזכירות שהתלוננה שהטרדתי אותה מינית. למיטב זכרוני רק החמאתי לה על הלבוש ולא מעבר לזה. האם אני צריך להגיע עם עו"ד?

לא חייב. אבל מומלץ לפני שאתה הולך לבירור על הטרדה מינית, להגיע לייעוץ משפטי אצל עורך דין, להבין מה זכויותיך, מה החוק הרלוונטי, אולי תבין מה היה בהתנהגותך שגרם לתלונה על הטרדה מינית. כאן תוכלו לקרוא על ייעוץ משפטי בענייני הטרדה מינית.

אני אחראית על הטרדות מיניות במקום העבודה. יש שמועות בעבודה שאחד המנהלים יש לו רומן עם המזכירה. שאלתי אותה והיא אמרה שלא, וגם הוא אמר שלא. אבל זה שקוף שיש ביניהם משהו. מה אני צריכה לעשות?

את צריכה לבדוק עם כל אחד מהם, בנפרד, בעיקר לבדוק אם יש פגיעה או הטרדה. אם הם מכחישים, ייתכן שמילאת חובתך ועשית את שלך כמעסיק מבחינת החוק למניעת הטרדה מינית. התקנות למניעת הטרדה מינית מפרטות את חובותייך בעניין בירור תלונה על הטרדה מינית. על חובות המעסיק בקשר לבירור תלונה על הטרדה מינית כשאין תלונה.

התלוננתי בעבודה על הטרדה מינית מצד המנהל שלי. מאז שהיגשתי תלונה על הטרדה מינית לא עשו עם זה כלום. פעם אחת דיברו איתי וזהו. זה היה לפני חודשיים. אין לי מושג גם מה דיברו איתו, רק שמאז הוא פחות נחמד אליי ובא לי ללכת משם. לא טוב לי. אני זכאית לפיצויי פיטורים?

מאחר שהיגשת תלונה על הטרדה מינית בעבודה, ממונה מטעם המעביד אמור לדבר איתך, לדבר עם המנהל, לשמוע את טענות שני הצדדים, וגם עדים, בקשר לתלונה על הטרדה מינית, לחבר דוח עם נימוקים והמלצות. אם המעסיק לא עשה את זה ייתכן שהפר את החובות המוטלים עליו בחוק למניעת הטרדה מינית ובתקנות למניעת הטרדה מינית. פה כתוב מה על המעסיק לעשות כאשר יש תלונה על הטרדה מינית בעבודה.

נניח מעסיק קבע שעובד הטריד מינית. הרי לא כל ההטרדות המיניות הן באותה דרגת חומרה. מעשה מגונה אינו דומה לבדיחה שאינה במקומה, למשל. לאחרונה אנו רואים יותר ויותר מקרים שבהם אין מידתיות. אם המעסיק מחליט שזו הטרדה מינית, התוצאה היא פיטורים. לא כי זה הדבר הנכון לעשות מבחינת סבירות ומידתיות, אלא מאינטרס של המעסיק להיות בסדר עם החוק ולהקטין חשיפה לתביעה על הפרת חובותיו מכוח החוק למניעת הטרדה מינית.

אם את רוצה לעזוב, ייתכן שיש לך אפשרות לקבל יותר מפיצויי פיטורים, גם פיצוי על הפרת החוק למניעת הטרדה מינית ואולי גם פיצוי על כך שאת נאלצת לעזוב מקום עבודה בגלל ההטרדה המינית ובשל העדר בירור על הטרדה מינית, או בירור לא תקין שלא בהתאם לתקנות למניעת הטרדה מינית. לפני שאת עושה מעשה מוטב לגשת לייעוץ משפטי, כדי לראות מה האפשרויות ואיך לעשות את זה נכון.
את יכולה בינתיים לקרוא פה על מה קורה כאשר עוזבים עבודה בגלל הטרדה מינית.

המעביד זימן אותי לבירור על הטרדה מינית בגלל וואטסאפ ששלחתי לעובדת והיו בו דברים מיניים. זה היה בכלל בצחוק, חשבתי שזה יצחיק אותה. אפשר לפטר אותי בגלל זה?

ממונה מטעם המעביד אמור לזמן אותך לבירור התלונה בדבר ההטרדה המינית, לברר ולגבש מסקנות והמלצות. יש מגוון של צעדים שהמעביד יכול לנקוט אם מצא שאכן היתה הטרדה מינית, פיטורים זה הצעד החמור ביותר. אז תאורטית אפשר לפטר בגלל זה, האם זה נכון וסביר בנסיבות העניין – את זה אפשר לבדוק בייעוץ משפטי. לקריאה נוספת על הטרדות מיניות מסוג התייחסות מיניות מילוליות. כאן תוכלו לקרוא על פסק דין שבו ייצגתי את העובד ושבו בית הדין לעבודה התערב בהחלטת המעסיק ופסל אותה כאשר המעסיק לא החזיר את העובד לתפקידו אחרי בירור הטרדה מינית.

הטרדה מינית הגדרה סוגי הטרדות מיניות

מהן התנהגויות הנחשבות להטרדה מינית? מהאתר של עו"ד מיה צחור, יותר מ-25 שנות ניסיון בתביעות הטרדה מינית בעבודה   המשך קריאה »

ניצול יחסי מרות

מה זה ניצול יחסי מרות? המנהלהוא שצריך להוכיח שקשר בהסכמה עם עובדת אינו הטרדה מינית. מהאתר של עו"ד מיה צחור,   המשך קריאה »

עורכת דין הטרדה מינית בעבודה

תוכן עניינים ייצוג משפטי עורך דין הטרדה מינית אני עורכת דין מתמחה בהטרדה מינית בעבודה, בעלת ניסיון של יותר מ-25   המשך קריאה »

פיצוי כספי, לא דמי שתיקה

מה זה בעצם משא ומתן לפשרה כספית על הטרדה מינית, מה היתרונות לנפגע/ת ההטרדה המינית. אין ממש בביקורת הציבורית כאילו   המשך קריאה »

הטרדה מינית מילולית

תוכן עניינים כשאני כותבת מכתב למעסיק או מנהל בתלונה שמנהל הטריד עובדת שלו מינית, משום שבישיבה של עובדים אמר לה   המשך קריאה »

דיבור מיני בוטה האם זו הטרדה מינית

תוכן עניינים דיבור מיני בוטה הוא התנהגות שנחשבת להטרדה מינית מילולית, ההגדרה בחוק למניעת הטרדה מינית מנוסחת כך: “התייחסות מבזה   המשך קריאה »

בעילה אסורה בהסכמה, אונס ומעשי סדום

נניח יחסי מין מלאים למשל בין בוס למי שכפופה לו. האם התנהגותו של הממונה תיחשב להטרדה מינית לפי החוק למניעת   המשך קריאה »

רומן בעבודה או ניצול יחסי מרות?

מתלוננת שטוענת להטרדה מינית במקום העבודה צריכה להוכיח התנהגויות חוזרות בעלות אופי מיני, ושהראתה למטריד שאינה מעוניינת בהצעות או בהתייחסויות   המשך קריאה »

פיצוי של 185,000 שקל על הפרת חובות מעסיק הטרדה מינית

מעסיקה שלא נקטה אמצעי מנע, טיפול כושל בתלונה על הטרדה מינית, לא מינתה ממונה מתאימה תשלם 85,000 שקל פיצוי לעובדת.    המשך קריאה »

התעמרות בעבודה לעומת התנכלות על רקע הטרדה מינית

המונח “התנכלות” מתייחס לתופעה של “פגיעה מכל סוג שהוא שמקורה בהטרדה מינית, או בתלונה או בתביעה, שהוגשו על הטרדה מינית”.   המשך קריאה »

פיטורי מרצה בגלל קשר מיני עם סטודנטית

פסק דין בעניין פיטוריו של התובע מעבודתו כחבר סגל במכללה האקדמית תל חי בעקבות קשר מיני שניהל עם סטודנטית שלימד   המשך קריאה »

טיפול בהטרדה מינית בעבודה מה חובות מעסיק

תוכן עניינים טיפול בהטרדה מינית בעבודה לפי החוק בתי הדין מדגישים את החשיבות שיש במילוי קפדני של ההוראות הפורמליות של   המשך קריאה »

עובדת שהתלוננה על הטרדה מינית חויבה בפיצוי על לשון הרע

מנהל חברה טען שעובדת הוציאה את דיבתו רעה כאשר טענה כי הטריד אותה מינית במהלך עבודתה בחברה. לטענתו של התובע,   המשך קריאה »

תגובת מנכ”ל שזילזל בתלונה על הטרדה מינית הוכרה כתאונת עבודה

בשיחה הבנתי עד כמה שימשתי ככלי בידי החברה, וזה גרם לי לי לקושי נפשי רב, קריסה ומשבר אמון. השקעתי שם   המשך קריאה »

30,000 שקל פיצוי ממנהל שהטריד מילולית, החברה תשלם רק 10,000

התובעת טענה לשלושה מקרים של הטרדה מינית, וכי בגלל סירוביה החוזרים ונשנים להצעות הנתבע, הוא להתנכל אליה עד שפוטרה מהעבודה.   המשך קריאה »

למי הסמכות לדון בתביעה נזיקית לאחר הרשעה במעשה מגונה

לפי החוק למניעת הטרדה מינית לבית הדין לעבודה סמכות עניינית ייחודית לדון בתביעות בגין הטרדות מיניות, אשר נמנו בסעיף 3 לחוק למניעת   המשך קריאה »

האם אפשר לתבוע אישית ממונה על הטרדה מינית במקום העבודה?

עובדת חברה שמונתה מטעם המעסיק לשמש ממונה על מניעה של הטרדה מינית ובירור תלונות על הטרדה מינית, עתרה לבית הדין   המשך קריאה »

ניצול מרות: יחסי השפעה במקום העבודה

בית הדין הארצי טבע בפסק דין מסוף 2022 מונח חדש המתאר יחסי כוחות בהקשר של הטרדה מינית וניצול יחסי מרות.   המשך קריאה »

בתי המשפט על טענת ההגנה הנפוצה: העובדת יזמה, פיתתה

זאת טענת ההגנה הנפוצה של ממונים שמוגשת נגדם תלונה על הטרדה מינית. פסקי דין קבעו כי אין מקום לקבוע כלל   המשך קריאה »

תלונה מאוחרת על הטרדה מינית, גרסה מתפתחת

התופעה של כבישת התלונה בעבירות מין, ובכלל זה מעשי הטרדה מינית במסגרת העבודה, אינה נדירה, ולעניין זה הסברים אפשריים מסוגים שונים.   המשך קריאה »

הערות סקסיסטיות הטרדה מינית מדירה

הטרדה מינית מדירה, הכוונה להערות סקסיסטיות משפילות שמערערות את תחושת המקצועיות של נשים, חותרות תחת ביטחונן העצמי, ממאיסות עליהן את   המשך קריאה »

לא כל התייחסות לנטייה מינית היא הטרדה מינית

בעניין שנדון בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב התובע טען כי הממונה השמיע לעברו אמירות המייחסות לו נטיות הומוסקסואליות, בהתייחסויות   המשך קריאה »

מניעת הטרדה מינית במקומות עבודה המועדים להטרדות מיניות

יש מקומות עבודה שבהם תליית תקנון הטרדה מינית ומינוי ממונה זה לא מספיק מבחינת חובות המעסיק למניעת הטרדה מינית   המשך קריאה »

מיולי 2022: אסור לשאול עובד או מועמד על עבר פלילי

ביום 12.7.2022 נכנס לתוקף חוק המידע הפלילי ותקנת השבים, שנועד להגדיר מחדש את נקודת האיזון הראויה בין: הצורך לקיים מאגר   המשך קריאה »

האם יש חיסיון על עדויות עובדים בפני ממונה על הטרדה מינית

האם עובדים הנקראים להעיד בבירור הטרדה מינית יכולים לסמוך שהממונה לא תגלה לאיש את תוכן עדותם?   המשך קריאה »

שתיית אלכוהול מגופה של מלצרית (באדי שוט) – הטרדה מינית

באדי שוט זה לא אירוע כיפי קליל בפאב, אלא ניצול מיני וביזוי וגם מעשה מגונה.   המשך קריאה »

הטרדה מינית: קרא לעובדת זנזונת וצילם אותה בסתר

נקבע שהכינוי זנזונת הטרדה מינית. ואילו הצילום מהווה התנכלות. העובד צילם את העובדת כדי להפחידה ולאיים עליה שישלח את תמונתה   המשך קריאה »

בוטל פסק דין מיליון שקל על ניצול יחסי מרות

לא התקיימו יחסי מרות בין המערער למשיבה, וגם אם היו קיימים יחסי מרות, אין מדובר בהטרדה מינית, כי היו יחסים   המשך קריאה »

בג”ץ: עובדת שהוטרדה והתפטרה זכאית לזכויות כאילו פוטרה

בצעד נדיר ביטל בית המשפט העליון (פברואר 2019) פסק דין של בית הדין הארצי לעבודה, שקבע כי עובדת שהתפטרה בשל   המשך קריאה »

300,000 שקל לעובדת על סביבת עבודה רוויית תכנים מיניים

העובדת הייתה בבחינת "קהל שבוי" להתבטאויותיו המיניות של המנהל והיא לא יכלה להימנע מהאזנה להן, ובכך יש ניצול של יחסי   המשך קריאה »

הטרדה מינית בהייטק

העיתון דה מארקר פירסם כתבת עומק בנושא הטרדות מיניות בהייטק הישראלי. בדף זה אביא ציטוטים עיקריים שלי מתוך תשובות לשאלות   המשך קריאה »

20,000 שקל פיצוי על אי בירור תלונה על הטרדה מינית

מעסיק צריך לברר תלונה על הטרדה מינית גם היא מוגשת נגד אדם שאינו עובד אצל המעסיק   המשך קריאה »

תקנות למניעת הטרדה מינית ותקנון הטרדה מינית

תקנות למניעת הטרדה מינית תשנ”ח 1998 והתקנון לדוגמה, באדיבות אתר נבו.   המשך קריאה »

החוק למניעת הטרדה מינית – נוסח החוק

החוק למניעת הטרדה מינית, נוסח החוק באדיבות אתר נבו.   המשך קריאה »

החוק והתקנות למניעת הטרדה מינית

בקישורים הבאים תוכלו לעיין בחוקים ובתקנות למניעת הטרדה מינית בעבודה, התשנ”ח – 1998. החוק למניעת הטרדה מינית התשנ”ח – 1998 חוק   המשך קריאה »

פיצוי לעובדת שהועברה מתפקידה כי המנהל נמשך אליה

אם שניים לא מסוגלים להיות יחד - מי צריך ללכת, זה שייצרו גובר עליו או מושא הכמיהה?   המשך קריאה »

תפקיד בית הדין בהנחלת נורמות למניעת הטרדה מינית

בפסק הדין המנחה בעניין ניצול מרות כובד המשקל הועבר אל בעל המרות והופחת ממשקלה של ההסכמה כביכול של אותה עובדת.   המשך קריאה »

ראיות בתביעת הטרדה מינית

הפסיקה מכירה בקושי של תובעות להביא ראיות על הטרדה מינית. מה בכל זאת עוזר להוכיח הטרדה מינית בעבודה?   המשך קריאה »

התיישנות בתביעות על הטרדה מינית

עד ליום 1 בינואר 2012 היתה ההתיישנות על תביעות מכוח למניעת הטרדה מינית – שלוש שנים בלבד. הגבלת ההתיישנות בתביעות   המשך קריאה »

פסק דין בתביעה שייצגתי: מעסיק ישלם פיצוי חסר תקדים על פגיעה בכבודו של עובד וגם יחזיר אותו לתפקידו

בית הדין פסל את החלטת מנכ"ל החינוכית להעביר עובד מתפקידו, בשל אות הקלון שדבק בו כאילו ביצע הטרדה מינית והפגיעה   המשך קריאה »

הליכי הדיון בתביעות נזיקיות על הטרדה מינית

החוק למניעת הטרדה מינית מאפשר לתבוע, בנוסף לפיצוי ללא הוכחת נזק על הטרדה מינית בסכום של 120,000 שקל, פיצוי נזיקי    המשך קריאה »

גישור בעניין הטרדה מינית הזדמנות לתיקון

גישור היא אופציה נוספת שנמצאת על השולחן. לא לכל אחד זה מתאים, גם לא לכל מקרה. יש והגישור נעשה לפני   המשך קריאה »

הטרדה מינית: מה בין דרישה כספית לסחיטה

במאמר שפורסם ב”הארץ” (25.10.06), שכותרתו “לא כולן שוות 50,000” (הכותרת של עורכי הארץ), הסברתי שדרישה לפיצוי כספי בגין הטרדה מינית,   המשך קריאה »

פיצוי כספי מוסכם בעקבות הטרדה מינית

תביעת פיצויים בגין הטרדה מינית מסתיימת לעיתים בפשרה כספית. זה לא דמי שתיקה   המשך קריאה »

מעסיק זה לא בית משפט (אבל אין לו ברירה)

ראשי פרקים לפוסט: תקופה ארוכה ניסחתי בליבי את המאמר שעליי לכתוב על חוסר צדק משווע ממעלה ראשונה, ששמו בירור הטרדה מינית   המשך קריאה »

ממונה על הטרדה מינית במקום עבודה

במסגרת עבודתי והתמחותי בנושא הטרדה מינית בעבודה אני מציעה את עצמי לתפקיד אחראית (ממונה) במקומות עבודה לבירור תלונות על הטרדה   המשך קריאה »

תביעות של עובדים גברים על הטרדה מינית

ייצגתי עובד שתבע את המעסיק על התעלמות מתלונתו על הטרדה מינית. העובד בחר שלא להגיש תביעה נגד העובדת. בית הדין האזורי   המשך קריאה »

הטרדה מינית: כשמעסיק לא ממלא חובותיו

שורה של חובות מוטלות על המעסיק – מקום העבודה מכוח החוק למניעת הטרדה מינית והתקנות למניעת הטרדה מינית. קיראו כאן   המשך קריאה »

בירור הטרדה מינית בלי תלונה, בשל שמועה

בפוסט זה תקראו: נניח שמועה נניח יש שמועה במקום העבודה שממונה מנהל מערכת יחסים אישית עם עובדת הכפופה לו. אם   המשך קריאה »

מתי אפשר לתבוע את מקום העבודה המעסיק על הטרדה מינית

עובדים ועובדות המתלוננים על הטרדה מינית בעבודה מבקשים לתבוע פיצוי כספי על ההטרדה המינית עצמה ועל הנזק שנגרם להם. למשל: נזק נפשי,   המשך קריאה »

הטרדה מינית מהי מסגרת יחסי עבודה?

כשמדובר בהצעות מיניות חוזרות או בהתייחסויות מיניות חוזרות, התנהגות המציע תיחשב להטרדה מינית גם אם העובד לא הראה כי אינו   המשך קריאה »

התפטרות בגלל הטרדה מינית

החוק למניעת הטרדה מינית מגדיר מהי הטרדה מינית וגם נותן אפשרויות לפעולה: תלונה על הטרדה מינית במקום העבודה, תביעה כספית על   המשך קריאה »

הטרדות מינית בעבודה: מהי התנכלות

המונח “התנכלות” מתייחס לתופעה של “פגיעה מכל סוג שהוא שמקורה בהטרדה מינית, או בתלונה או בתביעה, שהוגשו על הטרדה מינית”.   המשך קריאה »

פסק דין: פיצוי של 40,000 שקל לעובדת סיעודית על הטרדה מינית

העובדת הזרה חששה שלא תקבל שכר ולכן הבליגה על הטרדות מיניות מילוליות ונגיעות מזדמנות. אירוע התקיפה המינית היה הקש ששבר   המשך קריאה »

לתבוע או להגיש תלונה במשטרה על הטרדה מינית?

כאשר מתלוננת באה אליי עם סיפור של הטרדה מינית, ואני פורשת לפניה את האפשרויות העומדות בפניה במקרה של הטרדה מינית   המשך קריאה »

300,000 שקל פיצוי לעובדת סיעודית שנאנסה על ידי מעסיקה

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קיבל במלואה תביעה כספית של עובדת סיעודית, אזרחית מולדבה, שטענה להטרדה מינית בעבודה, מעשים   המשך קריאה »

למה תביעה על הטרדה מינית ולא הגשת תלונה במשטרה

מה ההבדל בין הגשת תביעה כספית בגין הטרדה מינית לבין הגשת תלונה במשטרה ולמה תביעה כספית נראית לי אופציה טובה   המשך קריאה »

תביעת פיצויים בגין הטרדה מינית בעבודה

כמה כסף מקבלים על הטרדה מינית? זו השאלה ששואלים אותי מי ששוקלים להגיש תביעת פיצויים על הטרדה מינית בעבודה. 120,000   המשך קריאה »

הטרדה מינית בעבודה מה אפשר לעשות

מה נחשב הטרדה מינית ואיך לפעול? תלונה למקום עבודה? תביעה לפיצוי על הטרדה מינית?   המשך קריאה »

הקשר בין מתירנות מינית והטרדה מינית

מנהל מסעדה הורשע בהטרדה מינית עת הציע למלצרית שעבדה אצלו את ההצעה המגונה במילים הבאות: “מה היה קורה אם מישהו   המשך קריאה »

פסק דין: אמירה גסה אחת אינה סיבה לפיטורים

עובדות פסק הדין בקצרה: התובע שימש מאמן שחיה של קבוצת הבוגרים של הנתבעת, במשך 14 שנה.  במקביל להליכים לחידוש חוזה   המשך קריאה »

פסק דין: גידופים מיניים אינם “מעשה קונדס”

בפסק הדין (27.8.18, השופט אורן שגב) נדונו השאלות הבאות: האם התובע נחשף להטרדות מיניות מצד עובד הנתבעת? האם הנתבעת פעלה בעניין בהתאם   המשך קריאה »

לא כל אמירה בוטה ושובניסטית היא הטרדה מינית

ישנן אמירות שובניסיסטיות ולא ראויות, אבל הטרדה מינית הן לא   המשך קריאה »

הטרדה מינית: הפסיכולוגיה של יחסי המרות

ביחסי מרות תמונה מלאת פערים וסתירות. אישה הדומה לכל אחת מאיתנו הופכת להיות קורבן. מה קורה במערכת היחסים הזאת שהופך   המשך קריאה »

ניצול יחסי מרות האם צריך להוכיח פחד

מתן אפשרות לשלילה קטגורית של יחסי מרות מרגע שבו נודע לצדדים כי יחסי העבודה עומדים להסתיים בטווח זמן קרוב, עלול   המשך קריאה »

ומה אם זו רק הצעה מינית אחת ויחידה?

בחוק למניעת הטרדה מינית כתוב שרק הצעות חוזרות בעלות אופי מיני ייחשבו להטרדה מינית. הגדרה נוספת של החוק למניעת הטרדה מינית היא:   המשך קריאה »

חיזור או הטרדה מינית

למה הכוונה “הצעה בעלת אופי מיני”? בעמוד זה אני כותבת על ההגדרה בחוק למניעת הטרדה מינית, סעיף 3 (א) (3)   המשך קריאה »