עזיבת מקום העבודה בגלל תלונה על הטרדה מינית

החוק למניעת הטרדה מינית מגדיר מהי הטרדה מינית וגם נותן אפשרויות לפעולה: תלונה על הטרדה מינית במקום העבודה, תביעה כספית על הטרדה מינית לבית הדין לעבודה או תלונה למשטרה. לפעמים כל מה שעובדת רוצה זה לא תביעה ולא משטרה, רוצה להמשיך לעבוד במקום העבודה אבל ליהנות מסביבת עבודה נקיה, כלומר להפסיק את ההטרדות.

להמשיך לעבוד באוירה שלווה ומכבדת, בלי הטרדות ובלי מטרידים. עם ההטרדה המינית אי אפשר היה להמשיך. ואחרי התלונה אפשר?

בין אם מדובר בהטרדות מיניות מילוליות, למשל חבר לעבודה או ממונה שמתייחס למיניותה (הערות, בדיחות), ובין אם מדובר בנגיעות פיסיות או הצעות לקיום יחסי מין מצד הממונה, שגם אלה נחשבות להטרדה מינית. מקום העבודה יקר לעובדת, היא מרוצה בו, העבודה מעניינת ומאתגרת, אם רק ההטרדה הזאת היתה נפסקת, הכול היה נפלא. כשמדובר במקום עבודה ייחודי, נניח עיסוק בתחום שלא רבים עוסקים בו, או מיקום בפריפריה, זה נכון שבעתיים. 

האם אפשר גם להתלונן על הטרדה מינית, כלומר גם להפסיק את ההטרדה המינית, וגם להמשיך לעבוד במקום העבודה?

לזה בדיוק החוק למניעת הטרדה מינית קיווה. זו היתה המטרה. שהמעסיק יטפל בתלונה על הטרדות מיניות ברצינות, שימנע התנכלות בשל הטרדה מינית או תלונה על הטרדה מינית, שיעמיד את הנילון (מי שנגדו הוגשה תלונה על הטרדה מינית) על מקומו ושידאג לסביבת עבודה נקייה, שלווה ומכבדת.

לפעמים מעסיק נוהג בדיוק לפי הספר, עושה כל מה שמוטל עליו לפי החוק למניעת הטרדה מינית והתקנות. המעסיקים הנוהגים כך הם בדרך כלל (לא תמיד) ארגונים גדולים בעלי מסורת ארגונית יציבה וייעוץ משפטי שוטף לצידם. אמנם גם ארגונים כאלה יכולים לעשות טעויות בקשר ליישום החוק למניעת הטרדה מינית, אבל כשדברים נעשים כמו שצריך, זה בדרך כלל בארגון גדול.

קיראו עוד באתר עו"ד מיה צחור:

הניסיון מלמד שגם כאשר מעביד עושה את כל המוטל עליו לפי החוק למניעת הטרדה מינית, בירור ההטדרה המינית, מניעת הטרדה מינית וכל היתר, זה לא תמיד פשוט להמשיך לעבוד אחרי שמוגשת תלונה על הטרדה מינית. 

כמו שאמרה לי מתלוננת: הבירור נעשה, העובד הוזהר, אבל מהמבטים של העובדים אני לא משתחררת. מבטים, או לפעמים פשוט כבר לא מדברים איתה, אין את הסמול טוק הרגיל, מין חשדנות וזהירות סביבה. לא מתעסקים עם מתלוננת על הטרדה מינית. אין ברירה אלא התפטרות.

כמובן שמדובר במלכוד. 
כי עם ההטרדה המינית אי אפשר היה להמשיך. וגם התלונה על ההטרדה המינית לא מביאה תרופה של ממש, להיפך. ואז כאשר צריך לעזוב את העבודה בגלל ההטרדה המינית או בשל התלונה על ההטרדה המינית, להתפטר בלית ברירה, ברגשות קשים, זהו נזק של ממש, שכן יש הפסד השתכרות וגם עוגמת נפש.

בשלב הזה יש מקום לשקול הגשת תביעה כספית על הטרדה מינית והתנכלות, או דרישה כספית, נגד המטריד ונגד מקום העבודה. הרי מי שהלכה הביתה זו המתלוננת על ההטרדה המינית, ואלמלא ההטרדה המינית עבודתה היתה נמשכת כרגיל. 

ומקום העבודה? כאן המקום לבדוק האם באמת נהג לפי החוק למניעת הטרדה מינית ומילא את כל החובות שלו כמעביד. 

לסיכום, גם אם כל מה שביקשה התלונה על ההטרדה המינית זה להפסיק הטרדה מינית, התוצאות יכולות להיות התפטרות והגשת תביעה כספית נגד המטריד ומקום העבודה, גם אם לא לכך ייחלה מלכתחילה. פשוט השתלשלות העניינים מובילה לכך. בכל מקרה אני מציעה להתייעץ לפני שמגישים תלונה על הטרדה מינית. לראות מה הסיכוי, אולי יש דרכים לעשות זאת באופן הממזער פגיעה. אם מקום העבודה יקר למתלוננת, צריך לנהוג בתבונה ולנסות להשיג את המטרה, הפסקת ההטרדה המינית, באופן מדוד ושקול.

במקרים שבהם נשקלת התפטרות כתוצאה מההטרדה המינית, או מהתלונה על הטרדה מינית, כדאי ללכת לייעוץ משפטי, על מנת לנסות לצאת ממקום העבודה עם מקסימום הזכויות. מוטב לדעתי שלא להתפטר בגלל הטרדה מינית לפני שמתייעצים.

מה ההגדרה של הטרדה מינית בעבודה

כשעובדת במקום העבודה מרגישה הטרדה, השאלה הראשונה היא האם זו בכלל הטרדה מינית לפי החוק למניעת הטרדה מינית. אם זו   המשך קריאה »

הטרדה מינית בעבודה – שאלות ותשובות

כל האינפורמציה בהרחבה על הטרדה מינית במקום עבודה, מאמרים והסברים מהניסיון, כתבתי בדף הראשי הטרדה מינית בעבודה. כאן ריכזתי שאלות נפוצות   המשך קריאה »

הצעות חוזרות בעלות אופי מיני: מתי זו הטרדה מינית

יש שש הגדרות למה נחשב להטרדה מינית לפי החוק למניעת הטרדה מינית: סחיטה באיומים לביצוע מעשה מיני, מעשה מגונה, הצעות   המשך קריאה »

ומה אם זו רק הצעה מינית אחת ויחידה?

בחוק למניעת הטרדה מינית כתוב שרק הצעות חוזרות בעלות אופי מיני ייחשבו להטרדה מינית. הגדרה נוספת של החוק למניעת הטרדה מינית היא:   המשך קריאה »

הטרדה מינית לפי בית הדין הארצי: גם בעילה אסורה בהסכמה, אונס ומעשי סדום. בית המשפט העליון הפך את ההחלטה

בפסק דין מכונן של בית הדין הארצי לעבודה נקבע כי לבית הדין לעבודה הסמכות לדון בכל סוגי ההטרדות המיניות בעבודה   המשך קריאה »

300,000 שקל פיצוי לעובדת סיעודית שנאנסה על ידי מעסיקה

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קיבל במלואה תביעה כספית של עובדת סיעודית, אזרחית מולדבה, שטענה להטרדה מינית בעבודה, מעשים   המשך קריאה »

ניצול יחסי מרות

רבות מהפונות אליי מגיעות עם סיפור על קשר בהסכמה עם הבוס. לכאורה רומן. בוס, עובדת, קשרי מין ולעיתים קשרים גם   המשך קריאה »

רומן בעבודה או ניצול מרות?

כלל הוא שמתלוננת הטוענת להטרדה מינית במקום העבודה תידרש להוכיח קיומן של התנהגויות חוזרות בעלות אופי מיני, וכי הראתה למטריד   המשך קריאה »

ניצול יחסי מרות האם צריך להוכיח פחד

טור דעה מאפריל 2014 בעקבות חשיפת החקירה נגד סילבן שלום. כלי התקשורת שפרסמו את גרסתה של המתלוננת נגד סילבן שלום שלחו   המשך קריאה »

הטרדה מינית: ההקשר הפסיכולוגי של ניצול יחסי מרות

במרס 2008 ארגנתי כנס לציון 10 שנים לחוק למניעת הטרדה מינית בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, במסגרת הקליניקה שניהלתי לזכויות נשים   המשך קריאה »

השופטת (כתוארה אז) ורדה וירט לבנה בהרצאה על תפקיד בית הדין במניעת הטרדה מינית

מיד לאחר פרסום פסק הדין בעניין ניצול יחסי מרות (מרס 2008) הירצתה השופטת על משמעות פסק הדין בכנס "הטרדה מינית   המשך קריאה »

הטרדה מינית מילולית: התייחסויות מיניות חוזרות

הטרדות מיניות הן לא רק רצון לקשר מיני, כשצד אחד מעוניין בקשר המיני והאחר לא. גם שימוש במילים שיש בהן התייחסות   המשך קריאה »

התייחסות מבזה או משפילה ביחס למיניות או לנטיה מינית: הסבר ופסקי דין

שש הגדרות להטרדה מינית בחוק למניעת הטרדה מינית. עמוד זה מוקדש להסבר על ההגדרה החמישית והיא: "התייחסות מבזה או משפילה   המשך קריאה »

300,000 שקל לעובדת על סביבת עבודה רוויית תכנים מיניים

העובדת, מזכירה רפואית בבית חולים שבבעלות המדינה, עבדה בכפיפות למנהל במשך כ-8 שנים. כשנה לאחר תחילת עבודתם המשותפת החל המנהל   המשך קריאה »

פסק דין: גידופים מיניים אינם "מעשה קונדס"

בפסק הדין (27.8.18, השופט אורן שגב) נדונו השאלות הבאות: האם התובע נחשף להטרדות מיניות מצד עובד הנתבעת? האם הנתבעת פעלה בעניין בהתאם   המשך קריאה »

פסק דין: אמירה גסה אחת אינה סיבה לפיטורים

עובדות פסק הדין בקצרה: התובע שימש מאמן שחיה של קבוצת הבוגרים של הנתבעת, במשך 14 שנה.  במקביל להליכים לחידוש חוזה   המשך קריאה »

פסק דין: לא כל אמירה גסת רוח ושוביניסטית היא הטרדה מינית

פסק דין של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב (אוגוסט 2016) עסק באמירות של מנהל כלפי עובדת וקבע כי הן   המשך קריאה »

ייעוץ משפטי הטרדה מינית בעבודה

בעמוד זה הסבר על מטרת הייעוץ המשפטי גם למתלוננים/ות וגם למי שנגדם מוגשת תלונה על הטרדה מינית בעבודה.  יש לי   המשך קריאה »

פסק דין: האם מתירנות מינית מצד תובעת רלוונטית בשאלה אם היתה הטרדה מינית

עובדת הגישה תביעה נגד החברה המעסיקה, חברה המפעילה מרפאות שיניים ונגד רופא השיניים מנהל המרפאה. העובדת הועסקה כמנהלת מרפאה. בית   המשך קריאה »

הטרדה מינית בעבודה מה אפשר לעשות

ארבע אפשרויות עומדות בפני נפגעי הטרדה מינית במקום העבודה והם יכולים לממש את כולן: תלונה על הטרדה מינית אצל המעביד,   המשך קריאה »

הטרדה מינית מהי מסגרת יחסי עבודה?

כשמדובר בהצעות מיניות חוזרות או בהתייחסויות מיניות חוזרות, התנהגות המציע תיחשב להטרדה מינית גם אם העובד לא הראה כי אינו   המשך קריאה »

תביעה כספית על הטרדה מינית בעבודה – הפיצוי

120,000 שקל זהו סכום הפיצוי המירבי ללא הוכחת נזק שאפשר לתבוע בבית הדין לעבודה בתביעה על הטרדה מינית במקום העבודה.   המשך קריאה »

ראיות בתביעת הטרדה מינית

כשאני מבררת בפגישת הייעוץ אם יש ראיות להטרדה המינית הנטענת, התשובה היא בדרך כלל מחקתי הכול. מוחקים כי הממונה דרש למחוק, או   המשך קריאה »

הטרדה מינית: למה תביעה כספית ולא משטרה

מאמר זה כתבתי בדצמבר 2013, בעקבות סגירת תיק החקירה נגד העיתונאי עמנואל רוזןקול דממה דקה זה אנדרסטייטמנט לאוושת סיומה של פרשת   המשך קריאה »

מדוע הגשת תביעה כספית עדיפה לעיתים על תלונה במשטרה

כאשר מתלוננת באה אליי עם סיפור של הטרדה מינית, ואני פורשת לפניה את האפשרויות העומדות בפניה במקרה של הטרדה מינית   המשך קריאה »

פשרה כספית עם מקום העבודה והמטריד

כאשר מגיעה מתלוננת על הטרדה מינית, נגד מקום העבודה או נגד המטריד, או שניהם, השלב הראשון בדרך כלל הוא כתיבת   המשך קריאה »

פיצוי כספי, לא דמי שתיקה

במאמר שכתבתי ופורסם בעיתון "הארץ" (18.9.16) הבאתי את היתרונות לנפגעת ההטרדה המינית, בהסכם כספי מחוץ לכותלי בית המשפט. טעות לקרוא   המשך קריאה »

גישור בעניין הטרדה מינית הזדמנות לתיקון

במסגרת עיסוקי בתחום אני מגישה תביעות על הטרדה מינית בבתי הדין לעבודה, לפיצוי כספי או לצווים מבית הדין נגד התנכלות   המשך קריאה »

הטרדה מינית: מה בין דרישה כספית לסחיטה

במאמר שפורסם ב"הארץ" (25.10.06), שכותרתו "לא כולן שוות 50,000", הסברתי שדרישה לפיצוי כספי בגין הטרדה מינית, אינה בהכרח סחיטה. בינתיים   המשך קריאה »

הליכי הדיון בתביעות נזיקיות על הטרדה מינית

החוק למניעת הטרדה מינית מאפשר לתבוע, בנוסף לפיצוי ללא הוכחת נזק על הטרדה מינית בסכום של 120,000 שקל, פיצוי נזיקי    המשך קריאה »

הטרדה מינית: מהי התנכלות

החוק למניעת הטרדה מינית אוסר התנכלות. התנכלות מוגדרת כפגיעה מכל סוג שהוא שמקורה בהטרדה מינית, או בתלונה או בתביעה, שהוגשו   המשך קריאה »

בג"ץ: עובדת שהוטרדה והתפטרה זכאית לזכויות כאילו פוטרה

בצעד נדיר ביטל בית המשפט העליון (פברואר 2019) פסק דין של בית הדין הארצי לעבודה, שקבע כי עובדת שהתפטרה בשל   המשך קריאה »

התיישנות בתביעות על הטרדה מינית

עד ליום 1 בינואר 2012 היתה ההתיישנות על תביעות מכוח למניעת הטרדה מינית – שלוש שנים בלבד. הגבלת ההתיישנות בתביעות   המשך קריאה »

מתי אפשר לתבוע את מקום העבודה המעסיק על הטרדה מינית

עובדים ועובדות המתלוננים על הטרדה מינית בעבודה מבקשים לתבוע פיצוי כספי על ההטרדה המינית עצמה ועל הנזק שנגרם להם. למשל: נזק נפשי,   המשך קריאה »

בירור תלונה על הטרדה מינית שלב אחר שלב

היגשת תלונה על הטרדה מינית?הוגשה נגדך תלונה על הטרדה מינית?איך זה אמור להתנהל, מה חובות המעסיק. בעמוד הזה הבאתי את   המשך קריאה »

אחראית חיצונית לבירור תלונות על הטרדה מינית

במסגרת עבודתי והתמחותי בנושא הטרדה מינית בעבודה אני מציעה את עצמי לתפקיד אחראית (ממונה) במקומות עבודה לבירור תלונות על הטרדה   המשך קריאה »

הטרדה מינית: כשמעסיק לא ממלא חובותיו

שורה של חובות מוטלות על המעסיק – מקום העבודה מכוח החוק למניעת הטרדה מינית והתקנות למניעת הטרדה מינית. קיראו כאן   המשך קריאה »

בירור הטרדה מינית בלי תלונה, בשל שמועה

נניח יש שמועה במקום העבודה שממונה מנהל מערכת יחסים אישית עם עובדת הכפופה לו. אם הוא לא מדווח על הקשר   המשך קריאה »

בפסק דין שייצגתי: עובד הוחזר לתפקידו לאחר בירור הטרדה מינית וקיבל פיצוי של כ-100 אלף שקל

בפסק דין תקדימי שבו ייצגתי את העובד הורה בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב (14.8.16) להחזיר לתפקידו מנהל בטלוויזיה החינוכית ולפצות אותו   המשך קריאה »

מעסיק זה לא בית משפט (אבל אין לו ברירה)

תקופה ארוכה ניסחתי בליבי את המאמר שעליי לכתוב בנושא המתריס כל כך, הנושא חוסר צדק משווע ממעלה ראשונה, ששמו בירור הטרדה   המשך קריאה »

20,000 שקל פיצוי על אי בירור תלונה על הטרדה מינית

עורכת דין במשרד עורכי דין הגישה תביעה כספית נגד שותף במשרד עורך דין ששם עבדה. התביעה הוגשה על כך שהמשרד   המשך קריאה »

הטרדה מינית הפרת חובות מעסיק: בית הדין חייב תובע להגיש תביעה גם נגד המטרידה

החוק למניעת הטרדה מינית נותן לנפגע/ת הטרדה מינית אפשרות לנקוט בהליכים משפטיים שונים לפי בחירתו/ה: נקיטת הליך פלילי; תלונה במקום   המשך קריאה »

פיצוי לעובדת שהועברה מתפקידה כי המנהל נמשך אליה

פיצוי של 100 אלף שקל נפסק לסגנית מנהל בבית ספר חרדי שהועברה מתפקידה בשל משיכה של המנהל אליה ולחציה של   המשך קריאה »

פסק דין: פיצוי של 40,000 שקל לעובדת סיעודית על הטרדה מינית

"גרסה מתפתחת אופיינת לנפגעי עבירות מין. יש לשרש את השיח על 'דרך נכונה', 'רצויה' או 'מקובלת' להתמודד עם פגיעה מינית.   המשך קריאה »

הטרדה מינית בהייטק

העיתון דה מארקר פירסם כתבת עומק בנושא הטרדות מיניות בהייטק הישראלי. בדף זה אביא ציטוטים עיקריים שלי מתוך תשובות לשאלות   המשך קריאה »

ייעוץ משפטי בנושא זכויות נשים בעבודה

הייעוץ המשפטי נועד בראש ובראשונה לבחון מהי העילה המשפטית הרלוונטית בנסיבות העובדתיות האישיות. חשוב לקרוא ולהבין, אינפורמציה ברשת לא חסר.   המשך קריאה »

החוק והתקנות למניעת הטרדה מינית

בקישורים הבאים תוכלו לעיין בחוקים ובתקנות למניעת הטרדה מינית בעבודה, התשנ"ח – 1998. החוק למניעת הטרדה מינית התשנ"ח – 1998 חוק   המשך קריאה »

החוק למניעת הטרדה מינית – נוסח החוק

חוק למניעת הטרדה מינית תשנ"ח 1998מטרת החוק1. חוק זה מטרתו לאסור הטרדה מינית כדי להגן על כבודו של אדם, על   המשך קריאה »

תקנות למניעת הטרדה מינית ותקנון הטרדה מינית

תקנות למניעת הטרדה מינית (חובות מעביד), תשנ"ח-1998* בתוקף סמכותי לפי סעיפים 7(ד) ו-13 לחוק למניעת הטרדה מינית, תשנ"ח-1998 (להלן –   המשך קריאה »